...

Ku-Ba-Ba Blog'taki yazılar ve album tanıtımları Motet & Sudaay tarafından hazırlanmaktadır-Müzik dünyasında belli bir değer yaratmış isimlerin tanıtılması amacıyla hazırlanmış bir blogtur..

10 Aralık 2010 Cuma

.:Paco de Lucia y Ricardo Modrego-12 Exitos Para Dos Guitarras Flamencas:.

01 Malagueña
02 A tu Vera
03 María De La O
04 Moliendo Café
05 Tangos de la Vieja Rica
06 Sevillanas Populares
07 Ojos Verdes
08 La Luna y el Toro
09 La Niña de la Puerta Oscura
10 La Cárcel de Oro
11 No Me Digas Que No
12 El Emigrante


albüm bilgisi

Hiçbir parça atlamadan baştan sona büyük bir zevkle dinleyeceğiniz bir flamenko albümü. Paco de Lucia bu sefer 1934 İspanya doğumlu gitarist Ricardo Modrego ile çalışmış. Modrego'nun hakkında ne yazıkki doğum tarihinden başka bir bilgi yok.diğer albümler

Paco de Lucia, Ricardo Modrego ile bunun dışında 2 albüm daha kaydetti: 1964 yılında Dos Guitarras Flamencas en Stereo ve 1965 yılında Doce Canciones de Federico García Lorca Para Guitarra.

web sayfası

Blogtaki diğer albüm ve sanatçı hakkında daha geniş bilgi için

0 yorum:

Yorum Gönder

ku ba ba..

Mitolojide, ay Kibele'nin simgesidir, zira o, aynı zamanda, aytanrıçasıdır da... ... Anadolu uygarlıkları içinde en dikkat çekici özelliklere sahip olan Kibele, aynı zamanda "Kubile", " Agdistis" "Artemis" ,"Vuruşemu", "Hepat" ve Frigler'de KUBABA olarak bilinir. ... O dönemde toplumda kadın erkeğe eşdeğer konumdaydı ve " Kybele" ismi de bu inancı simgelemektedir. ... Bu blog ise kadına ve müziğe yani, hayatı besleyen iki kaynağa adanmıştır..