...

Ku-Ba-Ba Blog'taki yazılar ve album tanıtımları Motet & Sudaay tarafından hazırlanmaktadır-Müzik dünyasında belli bir değer yaratmış isimlerin tanıtılması amacıyla hazırlanmış bir blogtur..

4 Ekim 2010 Pazartesi

.:Song Around The World-2009-Stand By Me:.

1. Stand By Me
2. One Love
3. War/No More Trouble
4. Biko
5. Don't Worry
6. Talkin' Bout A Revolution (Capetown, South Africa)
7. Better Man - Keb' Mo' (Los Angeles, CA)
8. Chanda Mama
9. Love Rescue Me(Omagh, Northern Ireland)
10. A Change Is Gonna Come (New Orleans, LA)
11. Sen Yağmur Ol Ben Bulut (Turkey)
12. Uzun Ince Bir Yoldayım (Turkey)


albüm bilgisi

Müziğin basit ama dönüştürücü bir güç olduğunu ve her birimizin içinde bir yerlere dokunduğunu göstermek amacıyla 2009 yılında yapılan değişik bir proje..

Değişik müzik kültürleri arasında köprü görevini görmeyi ve sosyal değişim etkisini sağlayacak bu proje de yapılan seyahatlar belgesel sayılacak görüntüler eşliğinde DVD olarak sunuldu müzikseverlere..

Parçaların kayıtları açık havada yenilikçi mobil ses/video sistemleri kullanılarak yapıldı. New Orleans'tan Kudüs'e, Himalaya'lardan Güney Afrika'ya kadar bir sürü sanatçı yeteneklerini sergiledi kimi güneşin altında, kimi parklarda, kimi plazada, kimi kapı eşliğinde, kimi arnavut kaldırımı sokaklarda..

Birbirinden binlerce km. uzaklıklardan yapılan bu performanslar daha sonra birleştirildi. Ses miksleri Mark Johnson, Holger M. Thiele tarafından yapıldı.

Bizde de aynı oluşumun bir benzeri "Doğa İçin Çal" projesi içinde şekillendirildi. Doğa sorunlarının evrenselliği, doğanın insanlara mekan ve kaynak oluşuyla, müziğin evrenselliği ve insanların ortak dili oluşu arasındaki bağ, projenin çıkış noktası oldu. Bu amaçla 2 parça seslendirildi:

-Divane Aşık Gibi 45 (doğasever sanatçı)
-Uzun İnce Bir Yoldayım (91 doğasever sanatçı)


Toplamda 136 doğaseverin enstrüman ve sesleriyle katkıda bulunduğu bu iki çalışmayı da yukarıdaki albüm'ün içine katarak bütünlüğü sağlamış olduğumuzu düşünüyoruz.

Doğa İçin Çal

0 yorum:

Yorum Gönder

ku ba ba..

Mitolojide, ay Kibele'nin simgesidir, zira o, aynı zamanda, aytanrıçasıdır da... ... Anadolu uygarlıkları içinde en dikkat çekici özelliklere sahip olan Kibele, aynı zamanda "Kubile", " Agdistis" "Artemis" ,"Vuruşemu", "Hepat" ve Frigler'de KUBABA olarak bilinir. ... O dönemde toplumda kadın erkeğe eşdeğer konumdaydı ve " Kybele" ismi de bu inancı simgelemektedir. ... Bu blog ise kadına ve müziğe yani, hayatı besleyen iki kaynağa adanmıştır..