...

Ku-Ba-Ba Blog'taki yazılar ve album tanıtımları Motet & Sudaay tarafından hazırlanmaktadır-Müzik dünyasında belli bir değer yaratmış isimlerin tanıtılması amacıyla hazırlanmış bir blogtur..

30 Nisan 2010 Cuma

.:Laura Marling-I Speak Because I Can:.


1. Devil’s Spoke
2. Made By Maid

3. Rambling Man

4. Blackberry Stone

5. Alpha Shallows

6. Goodbye England

7. Hope In The Air

8. What He Wrote

9. Darkness Descends

10.I Speak Because I Can
albüm/sanatçı bilgisi

Laura Marling 1990
İngiltere Hampshire doğumlu genç bir folk müzisyeni.

Önceleri gitarist şarkıcı Charlie Fink'in geri vokalistliğini yaparken kendi ayakları üzerinde durması çok geç olmadı.

Bunda en önemli faktörlerden bir tanesi kesinlikle çok rahatlıkla kullandığı sesi ve sesinin tınısı. Son derece başarılı olduğu söylenebilir.

Özellikle kısa sürede gösterdiği başarı grafiği incelenecek olursa gelecek günlerin Laura Marling'e büyük bir şans tanıyacağını göstermekte.

Şarkılarındaki ezgilerle birlikte folk şarkıcılarına özgü sözlerin yapısı da önem kazanmaktadır. Vokal olarak son derece güzel bir sese sahip olmasının yanında gitar, piyano, gibi çalgıları da çalan genç sanatçı emin adımlarla yürüyor gibi.
diğer albümler

2008-Alas I Cannot Swim
2009-Goodbye England (single)
2010-I Speak Because I Can
2010-Devil's Spoke (single)

web sayfası

0 yorum:

Yorum Gönder

ku ba ba..

Mitolojide, ay Kibele'nin simgesidir, zira o, aynı zamanda, aytanrıçasıdır da... ... Anadolu uygarlıkları içinde en dikkat çekici özelliklere sahip olan Kibele, aynı zamanda "Kubile", " Agdistis" "Artemis" ,"Vuruşemu", "Hepat" ve Frigler'de KUBABA olarak bilinir. ... O dönemde toplumda kadın erkeğe eşdeğer konumdaydı ve " Kybele" ismi de bu inancı simgelemektedir. ... Bu blog ise kadına ve müziğe yani, hayatı besleyen iki kaynağa adanmıştır..