...

Ku-Ba-Ba Blog'taki yazılar ve album tanıtımları Motet & Sudaay tarafından hazırlanmaktadır-Müzik dünyasında belli bir değer yaratmış isimlerin tanıtılması amacıyla hazırlanmış bir blogtur..

2 Ağustos 2009 Pazar

Himalaya-L'Enfance d'un Chef


01. La Mort De Lhakpa
02. Norbu
03. Le Sel
04. Tinle & L'enfant
05. Le Passage
06. La Nuit
07. Le Conseil
08. La Marche
09. Les Chants
10. Norbu & Karma
11. Karma
12. Le Lac
13. Norbu
14. La Ceremonie
15. La Colere De Karma
16. L'ep9uisement
17. Les Pleurs De Pema
18. La Caravane
19. Les Traces
20. La Mort De Tinle
21. Opera

format ape | 230 Mb

albüm bilgisi

Dünya'nın çatısı olarak anılan Himalayalar'daki çetin doğa şartları karşısında insanların çetin yaşam mücadelesi çok güzel anlatan bir eser; değişik kültürleri merak eden insanların mutlaka izlemesi gereken bir film...

Bulmacalarda Tibet öküzü sualine hep "yak" cevabını verdiğimizde acaba hiç gerçek bir "yak" nasıldır diye merak ediyorsanız ayrıca izlemenizi tavsiye ederim.
( alperstein )


0 yorum:

Yorum Gönder

ku ba ba..

Mitolojide, ay Kibele'nin simgesidir, zira o, aynı zamanda, aytanrıçasıdır da... ... Anadolu uygarlıkları içinde en dikkat çekici özelliklere sahip olan Kibele, aynı zamanda "Kubile", " Agdistis" "Artemis" ,"Vuruşemu", "Hepat" ve Frigler'de KUBABA olarak bilinir. ... O dönemde toplumda kadın erkeğe eşdeğer konumdaydı ve " Kybele" ismi de bu inancı simgelemektedir. ... Bu blog ise kadına ve müziğe yani, hayatı besleyen iki kaynağa adanmıştır..