...

Ku-Ba-Ba Blog'taki yazılar ve album tanıtımları Motet & Sudaay tarafından hazırlanmaktadır-Müzik dünyasında belli bir değer yaratmış isimlerin tanıtılması amacıyla hazırlanmış bir blogtur..

21 Temmuz 2009 Salı

.:Janiva Magness-2008-What Love Will Do?:.

1. That's What Love Will Make You Do
2. I Want A Love
3. I'm Glad You're Mine
4. Bitter Pill
5. Fool Me Again
6. Get It, Get It
7. One Heartache Too Late
8. You Sound Pretty Good
9. I Don't Want You On My Mind
10. Don't Do It
11. I Won't Be Around
12. Freedom Is Just Beyond The Door
13. Sometimes You Got To Gamble
albüm hakkında

2006-2007 yılı Blues Music Awards for Best Contemporary Female Artist Of The Year ödüllü blues sanatçılarından biridir.

Oldukça ilginç bir sanatçı.

Bir çok yerde sanhne almış ve o duygulu sesiyle hemen hemen herde şarkı söylemiş ve festivallere katılmıştır.

Sesinde garip bir tını vardır. Duygulu, duygulu olduğu kadar hafif bir muzip tarafta yakalayabilirsiniz bazı şarkılarını dinlerken.

Blues ağırlıklı şarkılar söylemesine karşılık bazı şarkıları soul ve rock havasındadır aynı zamanda.Kendisini izleyebilme şansım olmadığından edindiğim bilgileri aktarmak zorundayım ki, sahne performansının çok iyi olduğunu her tarafta okuyabilirsiniz.

Hayatın tüm zorluklarını yaşamış bir sanatçıdır.Müzik dinleme alışkanlığı babasının kayıtlarını dinlemekle başlamış olan Magness Detroit doğumludur.Doğal olarak bu yöreye ait canlı performansları dinlemekle geçen bir çocukluk blues a olan hayranlığını geliştirecektir.

Gençlik yıllarında 16 yaşındayken ailesini kaybeden Magness sokaklarda yaşadı. Çok genç yaşta anne olan ve şehirden şehire ümitsizce gezen Magness in sesindeki tını her şeyi ortaya koyacak şekildedir.

Blues un kadın sesine çok yakıştığını düşünmüşümdür hep. Bu Amerikalı blues ustası da bana bu düşünceyi perçinletenlerdendir.


diğer albümleri

2010-The Devil Is An Angel Too
2008-What Love Will Do
2006-Do I Move You
2004-Bury Him At The Crossroads
2003-Use What You Got
2002-Blues Ain't Pretty
1997-It Takes One To Know One from Jeff Turmes
1996-My Bad Luck Soul
More Than Live (kaset)


web sitesi

0 yorum:

Yorum Gönder

ku ba ba..

Mitolojide, ay Kibele'nin simgesidir, zira o, aynı zamanda, aytanrıçasıdır da... ... Anadolu uygarlıkları içinde en dikkat çekici özelliklere sahip olan Kibele, aynı zamanda "Kubile", " Agdistis" "Artemis" ,"Vuruşemu", "Hepat" ve Frigler'de KUBABA olarak bilinir. ... O dönemde toplumda kadın erkeğe eşdeğer konumdaydı ve " Kybele" ismi de bu inancı simgelemektedir. ... Bu blog ise kadına ve müziğe yani, hayatı besleyen iki kaynağa adanmıştır..