...

Ku-Ba-Ba Blog'taki yazılar ve album tanıtımları Motet & Sudaay tarafından hazırlanmaktadır-Müzik dünyasında belli bir değer yaratmış isimlerin tanıtılması amacıyla hazırlanmış bir blogtur..

27 Temmuz 2009 Pazartesi

Heinrich Ignaz Franz Biber - Rosenkranz-Sonaten1.The Annuciation
2.The Visitation
3.The Nativity
4.The Presentation
5.The Finding in the Temple
6.The Agony in the Garden
7.The Scourging of Jesus
8.The Crowing of Jesus with Thorns
9.Jesus carries His Cross
10.The Crucifixion
11.The Resurrection
12.The Ascension
13.The Descent of the Holy Ghost
14.The Assumption of our Lady
15.The Crowning of the Blessed Virgin Mary
16.Passacaglia


şifre=www.kevokmusic.comalbüm bilgisi;

sanatçılar;

Musica Antiqua Köln:
Reinhard Goebel - violin
Phoebe Carrai - Violoncello
Konrad Junghanel - Lute
Andreas Spering - Harpsichord & Organ

1644 yılında Çekoslavakya topraklarında doğar.Dönemimin en iyi keman virtüözlerindendir.Aynı zamanda orkestra şefidir.

Avusturya başpiskopusu Karl Lichestein in yanında görevliydi.Ancak barok dönemde etkin olan kurallara pek bağlı kalmak istemediğinden sürtüşmelerle dolu bir yaşantısı oldu. Barok dönemin daha sonraları çok fazla eleştirilen özelliklerine o, ilk başta tavır koydu.

Barok müziğin özü olan süslemeci tarzı baştan ret etti.Ve açıkcası dönemindeki müzisyenlerden çok daha ilerideydi. Bu sebeple eserlerini dinlediğinizde barok özellikleri fark etmenize rağmen o döneme ait bir çok şeyi bulamayacaksınız.

Dönemin anarşist müzisyenlerinden Biber in en güzel eserlerinden birini çok değerli sanatçılar eşliğinde dinlemek istiyorsanız link sizlerindir.

Bu albüm benim için bir çok anlamda değerlidir. Özenle sakladığım ve tüm eserleri çok sevdiğim muhteşem ezgilerdir. Ama 9. parça Jesus carries His Cross anlatılmaz muhteşemliktedir.

0 yorum:

Yorum Gönder

ku ba ba..

Mitolojide, ay Kibele'nin simgesidir, zira o, aynı zamanda, aytanrıçasıdır da... ... Anadolu uygarlıkları içinde en dikkat çekici özelliklere sahip olan Kibele, aynı zamanda "Kubile", " Agdistis" "Artemis" ,"Vuruşemu", "Hepat" ve Frigler'de KUBABA olarak bilinir. ... O dönemde toplumda kadın erkeğe eşdeğer konumdaydı ve " Kybele" ismi de bu inancı simgelemektedir. ... Bu blog ise kadına ve müziğe yani, hayatı besleyen iki kaynağa adanmıştır..