...

Ku-Ba-Ba Blog'taki yazılar ve album tanıtımları Motet & Sudaay tarafından hazırlanmaktadır-Müzik dünyasında belli bir değer yaratmış isimlerin tanıtılması amacıyla hazırlanmış bir blogtur..

18 Mayıs 2011 Çarşamba

.:The Motorcycle Diaries-2004-Gustavo Santaolalla:.

1. Apertura
2. Lago Frias
3. Chichina
4. Chipi Chipi
5. Montana
6. Sendero
7. Procesion
8. Jardin
9. La Partida
10. La Muerte De La Poderosa
11. Lima
12. La Salida De Lima
13. Zambita
14. Que Rico El Mambo
15. Circulo En El Rio
16. Amazonas
17. Cabalgando
18. Leyendo En El Hospital
19. El Cruce
20. Partida Del Leprosario
21. De Usuahia A La Quiaca
22. Revolucion Caliente
23. Al Otro Lado Del Rio


albüm bilgisi

Hem filmi hem müzikleri güzel olan çok az çalışmadan bir tanesi Motorsiklet Günlüğü.

Filmin konusu Che olunca tabi sorumluluk alanı sanki bir kat daha artmış gibi geliyor insana. Fakat gerek film gerek filmin müzikleri Che'nin ruhuna yakışır bir seyir almış. Seçilen parçalar filmin etkisini güçlendirmekle kalmamış baştan sona dinlenebilir bir albümün ortaya çıkmasını da sağlamıştır.

Filmin müziklerini yapan Gustavo Santaolalla gerçekten de bu konuda çok başarılı-müziklerini yaptığı diğer filmlerini görünce hakvereceksiniz. 2 tane film müziği Akademi ödülünü kazanmıştır. (Babel ve Brokeback Mountain)

müziklerini yaptığı diğer filmler

1981-She Dances Alone
1999-The Insider-Features His Song, "Iguazu"
2000-Amores Perros
2003-21 Grams
2004-Salinas Grandes
2004-The Motorcycle Diaries
2005-North Country
2005-Yes-Features His Song, "Iguazu"
2005-Brokeback Mountain-Academy Award
2006-Fast Food Nation-Features His Song, "Iguazu"
2006-Babel-Academy Award
2009-I Come With The Rain
2009-The Sun Behind the Clouds
2010-Nanga Parvat
2010-Biutiful
2010-Dhobi Ghaat
2011-On the Road
2011-He Was Alone In His AlbumDiarios De Motocicleta-2004-Walter Salles

Yönetmen: Walter Salles
Seneryo: Ernesto 'Che' Guevara, Alberto Granado, Jose Rivera
Tür: Adventure,Biography,Drama
Ülke: Argentina, USA, Chile, Peru, Brazil, UK, Germany, France
Dil: Spanish, Quechua, Mapudungun
Süre: 126 Dk.
Görüntü Yönetmeni : Eric Gautier
Müzik : Gustavo Santaolalla
Oyuncular (ilk 10): Gael García Bernal, Rodrigo De la Serna, Mercedes Morán, Jean Pierre Noher, Lucas Oro, Marina Glezer, Sofia Bertolotto, Franco Solazzi, Ricardo Díaz Mourelle, Sergio BorisDevrim kahramanı Che'yi herkes tanır. Peki ya bir zamanlar onun Buenos Aires'in varlıklı kesimlerinde yaşayan 23 yaşında bir tıp öğrencisi olduğu kaç kişi bilir? Peki 29 yaşındaki arkadaşı, biyokimyacı Alberto Granado'yla birlikte yaptıkları motosiklet yolculuğunda Latin Amerika'nın gerçekleriyle nasıl yüzleşmek zorunda kaldıklarını?

1952 yılında Ernesto ve Alberto Buenos Aires'ten bir motosikletin sırtında yola çıkarlar. Araçları arızalandığında otostop yapar, halka kaynaşmaya başlarlar. Bildiklerinden çok farklı bir Latin Amerika gerçeği beklemektedir onları. Astımı olan Ernesto ilaçlarını bir kadınla paylaşır; cüzam kolonisinde, hastaların kaderine ortak olurlar. İnka medeniyetinin üzerinde yükselen çarpık kentleşme ve adaletsizliklere şahit olurlar. Bu yolculuk, iki genç adamın geleceklerini şekillendirecektir.Che'nin günlüklerinden yola çıkarak Alberto Granado'nın yazdığı kitaptan uyarlanan film, şimdiye kadar gösterildiği tüm uluslararası festivallerde coşkuyla karşılandı. Film, latin müzisyenlerin süslediği müzikleriyle de ilginç bir seyir sunuyor.

filmi indirmek için tıklayın

IMDB:


0 yorum:

Yorum Gönder

ku ba ba..

Mitolojide, ay Kibele'nin simgesidir, zira o, aynı zamanda, aytanrıçasıdır da... ... Anadolu uygarlıkları içinde en dikkat çekici özelliklere sahip olan Kibele, aynı zamanda "Kubile", " Agdistis" "Artemis" ,"Vuruşemu", "Hepat" ve Frigler'de KUBABA olarak bilinir. ... O dönemde toplumda kadın erkeğe eşdeğer konumdaydı ve " Kybele" ismi de bu inancı simgelemektedir. ... Bu blog ise kadına ve müziğe yani, hayatı besleyen iki kaynağa adanmıştır..